Firanki z woalu

transport.półtakt.com.pl https://abanet.pl/140-lampy-do-jadalni Producent mebli - Mextra

Woal jest materiałem stworzonym z mocno skręconych włókien, co powoduje, iż jest on bardzo delikatny w swojej strukturze. Pomimo, że cechuje się małą przejrzystością, to przepuszcza jednak dużo światła zewnętrznego, nie przyciemniając zbyt mocno pomieszczeń.

Jest to wdzięczna, miękka, lejąca i bardzo ładnie się układająca tkanina. Bardzo często wykorzystywana do ozdoby pomieszczeń urządzonych w nowoczesnym stylu, ale także nadaje się do stworzenia aranżacji w domach o klasycznym wyglądzie.

Woalowe firanki mogą zostać wykonane z połączenia bawełny i poliestru, ale istnieją także w wersjach bardziej luksusowych, jedwabnych. Jako tkaniny bardzo delikatne, wymagają stosownej pielęgnacji. Prać powinniśmy je w delikatnych środkach piorących, w niewysokiej max. 30 stopniowej temperaturze. Niestety, pomimo, iż powinny suszyć się w pozycji rozwieszonej, najczęściej jednak wymagają prasowania. Praca włożona w ich upięcie zostanie jednak zrekompensowana i nagrodzona ładnym efektem końcowym stanowiącym radość dla oka i dającym miłe uczucie komfortu i przytulności.